Sport

Problemy Barcelony z pozyskaniem Dembele

Saga transferowa FC Barcelony trwa w najlepsze. Klub ze stolicy Katalonii otrzymał za transfer Neymara do Paris St. Germain ogromną sumę pieniędzy, jednakże nadal nie jest w stanie zakontraktować żadnego piłkarza, który mógłby zająć jego miejsce. Wszystkie cele transferowe wydają się być nieosiągalne. Barcelona od dłuższego czasu jest poważnie zainteresowana pozyskaniem Ousmane Dembele z Borussii Dortmund, lecz jego zakontraktowanie jest bardzo trudnym zadaniem. Głos w sprawie zabrał sam dyrektor generalny Borussii Hans-Joachim Watzke, który stwierdził, że nie sprzeda swojego piłkarza za proponowaną kwotę. Jest to o tyle dziwne, ponieważ suma, o której się mówi, wynosi ok. 100 milionów euro. Niedawno nikt zapewne nie odważyłby się na tyle wycenić piłkarza, jednakże po ostatnich głośnych transferach (głównie za sprawą PSG i klubów angielskich) rynek pod względem cen całkowicie oszalał.

Póki co FC Barcelona w tym okienku transferowym zakontraktowała jedynie 29-letniego Brazylijczyka Paulinho. Taki ruch nie wzbudził jednak entuzjazmu wśród kibiców, a wręcz przeciwnie. Dużą kontrowersją jest również cena, która wyniosła 40 milionów euro. Jednak przy tak zwariowanym rynku transferowym, nawet ta suma nie powinna nikogo dziwić. Działacze klubu starają się za wszelką cenę pozyskać jakiegoś zastępcę Neymara, jednakże po słowach dyrektora generalnego Borussii, wydaje się, że transfer ostatecznie upadł.

Władze Borussii twierdzą, że wyraźnie przedstawili swoje warunki i wszystko zależy od tego czy Barcelona je zaakceptuje. Niemieckie media twierdzą, że klub z Zagłębia Ruhry oczekuje za Dembele 130 milionów euro.