Zdrowie

Dlaczego ważne jest przestrzeganie harmonogramu szczepień?

Ogólnopolski Tydzień Szczepień Niemowląt to świetny czas, aby podkreślić znaczenie szczepień zgodnie z harmonogramem.

Harmonogram szczepień został opracowany tak, aby zapewnić Twojemu dziecku najlepszą ochronę przed określonymi chorobami w najbezpieczniejszy i najszybszy sposób. Obecny harmonogram ma na celu zmaksymalizowanie odpowiedzi dziecka na szczepionki, a także upewnienie się, że szczepionki w żaden sposób nie działają przeciwko sobie. Harmonogram uwzględnia również, kiedy dzieci mogą być podatne na określone choroby lub mogą być narażone na określone choroby. Sprawdź: Darmowe szczepienia Covid

Jakie szkody może wyniknąć z opóźniania szczepień? Największą szkodą jest to, że dopóki Twoje dziecko nie zostanie w pełni zaszczepione, jest bardziej prawdopodobne, że zachoruje lub rozwinie problemy związane z tą konkretną chorobą.

Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą jest to, że placówki opieki nad dziećmi i szkoły wymagają określonych szczepień o określonych porach. Notatki z placówek opiekuńczych i szkół prowadzą do wielu naszych „pilnych” terminów szczepień.

Dlaczego  niektórzy rodzice decydują się opóźniać lub ignorować zalecenia związane ze szczepieniami? W internecie jest wiele okropnych dezinformacji. Chociaż Internet ma kilka świetnych zalet, wadą jest to, że ludzie mogą umieszczać w nim wiele złych informacji, co może być przerażające dla pacjentów. Problem polega na tym, że prawie wszystkie te informacje pochodzą z wysoce wątpliwych źródeł, które podają się za ekspertów ds. szczepionek.