ModaZdrowie

Kto nie powinien robić microbladingu?

Microblading jest zalecany tylko dla młodych, w średnim wieku klientów z normalnym typem skóry. Z pewnością nie nadaje się dla klientów dojrzałych, ponieważ ich skóra jest bardzo cienka i wrażliwa, ani dla skóry suchej, a zwłaszcza dla klientów z cerą tłustą i rozszerzonymi porami. Może to zwiększyć krwawienie, prowadząc do utraty pigmentu. Sprawdź: Powiększanie ust Będzin

Klienci z dużymi porami i tłustą skórą nie są dobrymi kandydatami do microbladingu, ponieważ kolor nie jest dobrze widoczny, a pociągnięcia mogą wyglądać na rozmyte. Stare wytatuowane brwi muszą być prawie niewidoczne, aby microblading można było rozważyć w celu zatuszowania lub pracy korekcyjnej.

Ryzyko powikłań w mikrobladingu

Im wyższy poziom urazu, tym więcej krwawień, mikronacięć i obrzęków powoduje dłuższe i mniej przewidywalne gojenie. W tej technice bardzo trudno jest kontrolować głębokość igły. Gdy zostanie wykonany zbyt głęboko, może to spowodować zbyt chłodny, szary kolor, a nawet przerażenie. Jeśli ktoś ma historię bliznowców (lub wypukłych) powinien unikać tej procedury.

Ile razy można wykonać mikroostrze?

Microblading nie trwa tak długo, jak inne techniki tatuowania brwi, po prostu dlatego, że w skórę wprowadzana jest znacznie mniejsza ilość pigmentu w porównaniu do w pełni wypełnionej mikropigmentacji brwi. Microblading jest technicznie bardzo trudną techniką i nawet wykonywany przez bardzo doświadczonego artystę może być powtórzony maksymalnie 3-4 razy w ciągu życia.