Wiadomości

AMZ Kutno wyprodukowało nowe radiowozy dla polskiej policji

Wstęp

Firma AMZ Kutno, specjalizująca się w zabudowie pojazdów specjalistycznych, niedawno zrealizowała kolejne zamówienie dla Komendy Głównej Policji. Dostarczyła im 53 radiowozy marki Volkswagen, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt do kontroli stanu technicznego innych pojazdów. Ta współpraca między AMZ Kutno a policją jest kolejnym przykładem udanej realizacji kontraktu.

Treść

Firma AMZ Kutno niedawno sfinalizowała zamówienie dla Komendy Głównej Policji. We współpracy z Grupą Cichy-Zasada dostarczyła 53 radiowozy, będące wersją policyjną Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii.

Cała transakcja była wynikiem postępowania przeprowadzanego przez Komendę Główną Policji. Pojazdy zostały starannie przygotowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt umożliwiający przeprowadzanie kontroli stanu technicznego oraz monitorowanie przewozu drogowego pojazdów poruszających się po drogach. Przedstawiciele firmy AMZ Kutno w mediach społecznościowych życzyli przyszłym użytkownikom owych furgonów ETDiE, aby pojazdy te efektywnie wspierały ich w pełnieniu obowiązków służbowych.

To nie pierwsze zamówienie, jakie firma AMZ Kutno zrealizowała dla polskiej policji. Dwa lata temu dostarczyli oni kutnowskiemu zakładowi 124 pojazdy Volkswagen Crafter, które zostały wyposażone w specjalistyczne zabudowy zapewniające funkcjonariuszom jak najlepsze warunki pracy. Każdy pojazd mógł pomieścić siedmiu policjantów, z miejscem na kierowcę i dowódcę z przodu oraz pięcioma funkcjonariuszami z tyłu.

W 2018 roku AMZ Kutno dostarczył policji osiem lekkich pojazdów opancerzonych, które zostały później wykorzystane przez oddziały antyterrorystyczne w ćwiczeniach i akcjach. Firma ta specjalizuje się również w produkcji pojazdów Dzik II dla Wojska Polskiego.

Podsumowanie

Firma AMZ Kutno kontynuuje swoją owocną współpracę z polską policją, realizując kolejne zamówienia na specjalistyczne pojazdy. Ostatnio dostarczyli oni 53 radiowozy Volkswagen, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt kontrolny. To tylko jedno z wielu zamówień, jakie AMZ Kutno zrealizowało dla policji w przeszłości, dostarczając im pojazdy opancerzone oraz specjalistyczne zabudowy. Ta długotrwała współpraca świadczy o zaufaniu instytucji bezpieczeństwa do kompetencji i jakości oferowanych przez AMZ Kutno rozwiązań.