Zdrowie

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów może wystąpić w każdym wieku i może być bardzo denerwujące. Nasze włosy i uczesanie są ważną częścią sposobu, w jaki wyrażamy siebie jako jednostki, a utrata włosów może być przerażająca.

Istnieją setki powodów, dla których możemy stracić włosy, wiele z nich powoduje nieco inny wzorzec wypadania, a każdy z nich ma inną długoterminową perspektywę. Dostępne są skuteczne metody leczenia i chociaż mogą one nie być w stanie „wyleczyć” problemu, wiele z nich przywróci utracone włosy i zatrzyma lub spowolni postęp. Sprawdź: Dermatolog Świecie prywatnie

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Najczęstszą przyczyną przerzedzania jest „łysienie typu męskiego” lub „żeńskiego”, znane również jako łysienie androgenowe. Zazwyczaj mężczyźni zauważają przerzedzenie na skroniach i koronie, a kobiety bardziej ogólnie na przedniej części głowy. Jest to powolny proces, który zachodzi przez wiele lat, ale u niektórych osób może być znacznie młodszy niż u innych. Jeśli to jest przyczyną, Twój dermatolog może zalecić leczenie balsamem minoksydylowym, który może odwrócić ten proces. Czasami zaleca się stosowanie tabletek w celu kontrolowania wpływu hormonalnego na pęcherzyk.

Łysienie telogenowe

Zwiększone wypadanie włosów z zauważalnym nadmiernym wypadaniem włosów podczas czesania, czesania lub mycia włosów prowadzące do przerzedzenia może być spowodowane łysieniem telogenowym, częstym stanem, który wiąże się ze zmianami hormonalnymi, stresem, chorobą, ciążą, niedoborem żelaza, lekami lub problemami z tarczycą. Stan ten jest często niepokojący i może wystąpić dość nagle, powodując zauważalne przerzedzenie, ale nie powoduje całkowitego łysienia i często całkowicie ustępuje, szczególnie po usunięciu jakiegokolwiek problemu.