InwestycjeNieruchomości

Moda na mieszkania krótkoterminowe

Coraz częściej wynajmuje się mieszkania krótkoterminowo, ponieważ jest to doby biznes. Osoby, które często podróżują po kraju w delegacji, cenią sobie możliwość mieszkania w wygodnym apartamencie. Ciągły hałas na korytarzu, trzaskanie drzwiami, walizki i brak komfortu w hotelach coraz częściej odstraszają potencjalnych klientów. Z tego względu ludzie szukają wygodnego miejsca na kilka dni, w którym będą mogli odpocząć, czuć się swobodnie i uciec od hotelowych standardów.

Te trendy nie nie panuje jedynie w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, ale również w innych mniejszych miastach. Fakt, że polskie miejscowości coraz lepiej się promują sprawia, że napływa do nas znacznie więcej turystów. Konkurencja wśród hoteli jest duża, lecz rynek apartamentów na doby może się w niego wbić klinem i sporo namieszać. Deweloperzy, którzy ostatnimi laty zalewają nas nowymi inwestycjami, część z nich przeznaczają na tzw. aparthotele. Kupują oni fundusze inwestycyjne i lokale trafiają na rynek najmu. Nie zmienia to faktu, że znacznie wzrasta oferta rynku prywatnego. Dlaczego tak się dzieje? Lokaty są coraz niżej oprocentowane i bardziej opłaca się inwestować kapitał w nieruchomości.

Eksperci zaznaczają, że apartamenty wynajmowane na doby są śmiało porównywane z pokojami hotelowymi. Osoba, która podróżuje po kraju i co kilka dni śpi w innym hotelu, zapewne zmęczona jest brakiem prywatności, hałasem oraz hotelowym jedzeniem. Osoby w podróży lubią się czuć jak w domu. Dochodzi do tego również atrakcyjny koszt wynajmu. W hotelu o odpowiednim standardzie, za jedną noc należy zapłacić ponad 100 zł. Kiedy jest nas np. 4 osoby, to zdecydowanie taniej jest wynająć mieszkanie. Jest to opłacalne dla obu stron. Przy założeniu, że 4 osoby mają zamiar wynająć apartament na tydzień, stawki są stosunkowo niskie, a zarobki odpowiednio wysokie. Jeśli doba za osobę będzie wynosiła 50 zł, to osoba wynajmująca za tydzień zarobi 1400 zł. Taka suma przy najmie długoterminowym jest trudna do osiągnięcia. Dobrą ofertę znajdziesz na apartamenty na wynajem Bydgoszcz

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że taki lokal wymaga jednak większej uwagi. Regularne sprzątanie, wymiana pościeli oraz dosyć prężna promocja zajmuje znacznie więcej czasu niż przy wynajmie długoterminowym, gdzie czasem wystarczy dodać jedno ogłoszenie, a następnie mieć spokój na miesiące. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, oczekiwać i możliwości.