Technologie

Jaki telewizor do sportu?

Czy podczas wyboru telewizora do oglądania zawodów sportowych lub filmów akcji, to wielkość jest najważniejsza? Okazuje się, że jest jeden znacznie ważniejszy czynnik, który praktycznie decyduje o komforcie oglądania telewizji.

Oglądanie imprez sportowych na dobrym i dużym ekranie jest nie lada przyjemnością. Duże wydarzenia sportowe często są tym czynnikiem, który motywuje nas do wymiany sprzętu na nowszy. Obecny rynek jest bogaty w wiele nowych technologii, wśród których dosyć łatwo się pogubić. Jeśli nie mamy pojęcia od czego zacząć, na czym się skupić oraz jakim model konkretnie wybrać, warto skorzystać z porady specjalisty. Nie zawsze musi być to pracownik sklepu RTV, który często ma za zadanie wysprzedanie urządzeń, które zalegają na magazynie. Dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z pracownikami serwisów, jak np. naprawa telewizorów Bydgoszcz, którzy dobrze znają najnowszą specyfikację i w najlepszy sposób potrafią doradzić właściwy model.

Większość osób myśli, że komfort oglądania zawodów sportowych zależy od ilości cali w telewizorze, a reszta to już kwestia marketingu i funkcje, które się od siebie nie różnią lub nie są przydatne. Prawda jest jednak taka, że spora ilość urządzeń o sporych rozmiarach kompletnie nie nadaje się do oglądania sportu. Producenci jednak nigdy tego nie przyznają, a szkoda, bo to znacznie ułatwiłoby nam decyzję.

Tak więc najistotniejszym elementem obrazu są parametry dotyczące ostrości i płynności ruchu oraz ostrość obrazu. Samo posiadanie przez telewizor rozdzielczości 4K lub UHD nie sprawia, że będzie się wygodnie oglądało mecz piłkarski. Elementem, który za to odpowiada jest procesor obrazu. Warto wybrać taki sprzęt, gdzie obraz jest wyświetlany w najwyższej częstotliwości – 120Hz lub 240Hz. Takie parametry powinny już zagwarantować nam komfort oglądania zawodów sportowych lub filmów akcji.