Technologie

Algobrix. Kreatywne klocki na miarę XXI wieku

Nikogo nie trzeba już dzisiaj przekonywać, że szeroko rozumiana branża technologii informacyjnych jest jedną z najważniejszych dziedzin globalnej gospodarki. Zachowanie innowacyjności na tym polu determinuje stopień konkurencyjności gospodarki danego kraju na tle światowych oponentów. Ogromny potencjał drzemiący w technologiach cyfrowych oraz coraz większe uzależnienie ludzkie cywilizacji od możliwości jakie oferują skłaniają rządy najlepiej rozwiniętych państw do tworzenia systemowych rozwiązań mających zagwarantować „odławianie” młodych talentów ze szkół i uczelni. Wyjątkowo oryginalny sposób na zainteresowanie młodego pokolenia zagadnieniami związanymi z programowaniem znaleźli twórcy Algobrix.

Algobrix to nowoczesne klocki, których zadaniem jest oswajanie najmłodszych mieszkańców naszej planety ze skomplikowaną sztuką programowania. Wychodząc z założenia, że najskuteczniejszą formą nauki jest ta wiodąca przez zabawę projektanci tego oryginalnego gadżetu postanowili opracować interaktywne klocki specjalnie z myślą o młodszych dzieciach – o ile podobne rozwiązania znane są na rynku już od dobrych paru lat, o tyle były dedykowane przede wszystkim nieco starszym użytkownikom, mającym znaczną biegłość w posługiwaniu się komputerem i za jego pomocą operującym odpowiednimi komendami. Nowe klocki zdecydowanie upraszczają zabawę z programowaniem, ponieważ poszczególne elementy są przypisane odpowiednim funkcjom – aby uzyskać pożądany efekt wystarczy ze sobą połączyć klocki we właściwej kombinacji.

Czy Algobrix zrewolucjonizuje sposób w jakich zachęca się dzieci do nauki programowania? Aktualnie jest zdecydowanie za wcześnie aby to stwierdzić – projekt jest jeszcze na stosunkowo wczesnym etapie rozwoju, chociaż zapowiada się bardzo interesująco. Jednak niezależnie od rezultatu przedsięwzięcia i tego jak zostanie przyjęte przez rynek autorom należy się uznanie za pomysłowość godną drugiego tysiąclecia…